Ana içeriğe atla

Hakkımızda

TED Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi web sitesine hoş geldiniz.

Fakülte olarak temel amacımız, öğrencilerimize dönüştüren ve özgürleştiren bir eğitim deneyimi sunmaktır. Öğretim üyelerimiz, kendi alanlarında akademik yazına dünya çapında etkin katkı sunmanın yanı sıra, yenilikçi öğrenme metotlarını geliştirmekte ve etkin şekilde uygulamaktadır.

Günümüzün kurumları, işletmeleri ve devletleri karmaşık, küresel problemlerle baş edebilecek bir iş gücü ve liderlikle yönetilebilmektedir. Bu liderlik, cesur düşünmeyi, keşfetmeyi, yeni fikirler ve yaratıcı çözümler üretebilmeyi gerektirmektedir. Tüm bu nedenlerle bölümlerimizin müfredatları eleştirel düşünme, etkin iletişim, analitik problem çözme ve muhakeme gibi önemli yetkinliklerin geliştirilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mezunlarımızın, yarının organizasyonlarına yön veren ve katkı sağlayan dünya vatandaşları olmalarını hedefliyoruz.

Sizleri, Ankara’nın merkezindeki fakültemizi ziyaret etmeye ve sunabileceğimiz fırsatları keşfetmeye davet ediyoruz. İnternet sitemiz aracılığıyla, bölümlerimizin disiplinlerarası çalışmalara olanak sağlayan ders programlarını ve öğretim üyelerimizin kendi alanlarındaki bilimsel katkılarını inceleyin. Yaratıcı, üretken, yeni fikirlere ve insanlara kucak açan bir camiayı keşfedeceksiniz.